Pistolet na klej – niezbędne akcesoria

Posted on: 14 grudnia 2021, by :
pracownicy fabryki

Chyba każdej osobie jest znane uniwersalne zastosowanie pistoletu na klej. Pistolet do klejenia na gorąco dzięki szybkiemu nagrzewaniu się znacznie usprawnia prace, zarówno plastyczne, jak i innego rodzaju. Jego zastosowanie jest bardzo uniwersalne i popularne w wielu branżach. Istnieje wiele rodzajów pistoletów na klej, dostosowanych do potrzeb danej branży. Oczywistym jest, że w przemyśle samochodowym używa się specjalnych rodzajów kleju, który przydaje się w naprawach samochodowych, a całkiem innego używa się do przemysłu opakowaniowego, gdzie klei się kartony lub różnego rodzaju ekspozytory do prezentacji produktów. Oprócz samego pistoletu potrzebne są także do klejenia akcesoria do pistoletów na klej (https://www.buehnen.pl/akcesoria/akcesoria-pistoletow-hot-melt). Chodzi o różnego rodzaju ułatwienia w postaci dysz, uchwytów lub podwieszeń, dzięki którym stosowanie pistoletów i sama czynność klejenia przebiega w sposób sprawny i bezpieczny.

W jaki sposób usprawnić klejenie na gorąco?

Akcesoria do pistoletów na klej w znacznym stopniu ułatwiają prace związane z klejeniem. Istnieje szereg branż, w których codziennie używa się klejów na gorąco. Tego typu klej jest przydatny w przemyśle budowlanych, elektrycznym, do produkcji filtrów, we florystyce, tworzeniu rękodzieła, produkcji materaców, przemyśle samochodowym, a także opakowaniowym. Charakterystyka pracy w każdym z nim jest zupełnie inna. Przykładowo, we florystyce można używać klejów niskotemperaturowych, które pozwolą na łączenie materiałów wrażliwych na temperaturę, pozostawiając przy tym możliwość ręcznego rozprowadzenia kleju. W produkcji materaców zaś ręczny, niewielki pistolet zostaje zastąpiony wiele większym, często ze specjalnymi akcesoriami w postaci podwieszenia sprężynowego, dzięki którym klejenie zostaje w dużym stopniu ułatwione. Ze względu na to, że czynność odbywa się w tym samym miejscu roboczym, pracownik może w wygodny sposób i we właściwej dla niego pozycji skorzystać z pistoletu na klej. Dodatkowo zapobiega ono przewróceniu się lub spadnięciu pistoletu ze stołu. W takich przypadkach akcesoria do pistoletów na klej są nieodłącznym elementem wyposażenia stanowiska pracy.

W tym dziale  Usługi wartości dodanej dla sklepów internetowych

Innym przykładem akcesoriów, jakie ułatwiają klejenie są specjalne podgrzewane węże, czyli elastyczne przewody, które transportują podgrzewany klej. Czujnik temperatury umieszczony w wężu nie pozwala na jego zastygnięcie wewnątrz. Urządzenia do topienia sporo ważą, dlatego do ich transportu niezbędnym narzędziem staje się wózek transportowy specjalnie przystosowany do ich przewozu. Kleje na gorąco często przyjmują formę granulatu, dlatego kolejnym ważnym elementem będą pojemniki na klej, które zapobiegają zanieczyszczeniu granulatu.

Z pewnością akcesoria do pistoletów na klej znacznie ułatwiają pracę zachowując przy tym porządek. Dzięki nim znacznie wzrasta bezpieczeństwo w miejscu pracy oraz poprawia się wydajność na stanowiskach odpowiedzialnych za klejenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *