Kiedy warto skorzystać z usług transportu drogowego?

Posted on: 29 lipca 2022, by :
Logistyk dla branży automotive

Można by stwierdzić, że nie ma szans na wzrost gospodarczy, jeśli transport drogowy nie jest zbyt silnie rozwinięty. Odnosząc się do naszego kraju, dzięki rozszerzaniu oraz ulepszaniu sieci dróg i autostrad, Polska ma szansę na ogromny rozwój. Oczywiście położenie naszego kraju ma ogromne znaczenie w rozwoju sieci komunikacyjnej, a dzieje się tak dlatego, ze Polska łączy wiele państw i dużych miast.

Transport drogowy

Transport drogowy, skierowany dla klientów indywidualnych, jest rozwiązaniem polegającym na wynajmie pojazdu wraz z kierowcą. Kierowca ten realizuje konkretne zlecenie transportowe. W zależności od potrzeb i wielkości przewożonego towaru, klient może wynająć całą przestrzeń ładunkową lub schowek w kabinie kierowcy.

Kiedy warto skorzystać z transportu drogowego?

Jeżeli klientowi zależy na czasie dostawy, to transport drogowy będzie idealnym rozwiązaniem. Ten rodzaj transportu pojazdami o dmc do 3,5 tony może poruszać się szybciej niż pojazdy ciężarowe. Główną jednak zaletą tej formy transportu drogowego jest nielimitowany przez tachograf czas jazdy kierowcy.

Kolejnym czynnikiem, dla którego warto skorzystać z transportu drogowego, jest bezpieczeństwo ładunku, ponieważ gwarantuje on brak przeładunku przesyłki. W ten sposób minimalizuje się ryzyko jej uszkodzenia

W tym dziale  Co to jest adhezja?

Kiedy transport drogowy jest najlepszym wyborem?

Przede wszystkim transport drogowy w większości sytuacji jest o wiele bardziej przystępny niż inne rozwiązania. Dzieje się tak w przypadku ładunku transportowanego w obrębie danego kraju lub między krajami położonymi obok siebie. Jaki więc czynnik wpływa na wybór transportu drogowego? Oczywiście ograniczona trwałość produktów lub surowców do produkcji, które muszą być w krótkim czasie dostarczone. Nie mogą zatem być magazynowane oraz przeładowywane na inne środki transportu.

Czym jest transport intermodalny i multimodalny?

Model transportu, w którym korzysta się z co najmniej dwóch różnych środków transportu, nazywamy transportem intermodalnym oraz multimodalnym. Transport intermodalny charakteryzuje się tym, że towar umieszony jest w kontenerze i nie dochodzi do przeładunku na inny rodzaj transportu w dalszym jego etapie. Oczywiście w obu tych modelach główną rolę odgrywa transport drogowy. Dzieje się tak dlatego, iż to za jego pomocą realizowany jest początkowy i końcowy etap przewozu ładunku.

Rola pojazdów drogowych w transporcie intermodalnym i multimodalnym

Rolę pojazdów drogowych w transporcie intermodalnym i multimodalnym można określić jako kluczową. Opisując w skrócie cały proces transportu, pojazdy ciężarowe mają za zadanie dostarczyć towar z zakładu produkcyjnego do portów. Dalszą drogę towar przemieszcza statkiem, kierując się do innego portu. W dalszej części trasy udział ponownie będzie brał transport drogowy przy pomocy ciężarówek. Ten ostatni etap będzie trwał aż do osiągnięcia celu u odbiorcy. Transport drogowy jest bardzo popularną formą dostarczania towarów w Polsce.

W tym dziale  Jak wybrać dobry papier do biura?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *