Jak wybrać dobry papier do biura?

Posted on: 17 października 2022, by :
Papier do biura

Biuro to miejsce, w którym codziennie zużywa się ogromne ilości papieru. Drukuje się różne dokumenty, oferty reklamowe dla klientów, a także materiały, które wykorzystywane będą wewnątrz z firmy. Papier do biura musi być odpowiednio wybrany, a jego rodzaj zależy od charakteru prowadzonej działalności.

Jak wybrać właściwy papier do drukarki?

Prowadzenie kancelarii różnego rodzaju, biur rachunkowych i księgowości w korporacjach nie byłoby możliwe bez drukarki i bez papieru do niej. Może on być biały lub kolorowy, do ksero, drukarek atramentowych i laserowych. Papier do biura kupić można na rynku w różnych gramaturach i rozmiarach. Najpopularniejszy jest ten w rozmiarze A4.Warto postawić na droższy, ponieważ ma on większą wytrzymałość, a wydrukowany obraz zyskuje bardzo wysoką jakość. Papier do biura, bez względu na to czy jest biały, czy kolorowy powinien być gruby na tyle, żeby możliwy był druk dwustronny.
W biurach geodezyjnych, projektowych, architektonicznych papier do biura powinien mieć większy format i dużą gramaturę.

Papier do biura – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Aby wybrać odpowiedni rodzaj papieru do biura należy wziąć pod uwagę cztery podstawowe parametry. Są to gramatura, stopień bieli, rozmiar i klasa.
Gramatura to jedna z najistotniejszych rzeczy przy wyborze odpowiedniego papieru do biura. Określana jest ona na podstawie ciężaru jednego metra kwadratowego. Przed zakupem należy sprawdzić jakiej gramatury wymagać będzie drukarka w firmie, ponieważ na rynku jej zakres jest bardzo duży.
Stopień bieli papieru biurowego określany jest w skali ICA. Ma ona zakres od 140 do 170 stopni. Najpopularniejszy stopień bieli występuje na papierze do ksero.
Rozmiar papieru do biura jest mocno zróżnicowany, jednak najpopularniejszy jest ten w formacie A4.
Jeśli chodzi o klasę papieru to podzielić go można na trzy grupy. Najlepszym papierem jest ten oznaczony literą A. Oznacza to, że ma on gładką powierzchnię i bardzo wysoki poziom bieli. Jest bardzo wytrzymały. Papier do biura klasy B jest nieco gorszej jakości, odmienną strukturę i kolor. Klasa C papieru oznacza, ze jest on najtańszy, ekonomiczny. Różni się bardzo poziomem bieli, może mieć żółty, albo szary odcień.

W tym dziale  Czy opłaca się otworzyć punkt kurierski?

Znaczenie dobrego papieru w biurze

Wybór odpowiedniego papieru do biura ma znaczenie nie tylko techniczne. Wpływa również na prestiż firmy oraz na to jak postrzegają ją klienci. Dobrze jest najważniejsze, kluczowe dla firmy dokumenty, które podpisywać należy ręcznie drukować na papierze najlepszej klasy. Podobnie jest w przypadku wszystkich okolicznościowych wydruków, certyfikatów i dyplomów.
Wybór papieru może także świadczyć o tym, jakie podejście do ekologii ma dany zakład. najlepiej używać ekologicznego papieru, który pochodzi z recyklingu, czyli odzyskanej makulatury. Dzięki takiemu wyborowi przedsiębiorstwo będzie odbierane jako takie, któremu nieobojętna jest troska o środowisko naturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *